STONOŽKOVÝ VÝLET DO OLOMOUCE - prosinec 2015

Stonožkový výlet - Olomouc

Dne 16.12 2015 uspořádala naše škola výlet do Olomouce pro nejlepší sběrače papíru roku 2015. Byli to ti žáci, kteří v rámci naší školy odevzdali v součtu jarního a podzimního kola sběru nejvíce kilogramů. Výlet začal návštěvou olomouckých vánočních trhů a potom na nás už čekala Pevnost poznání. Tento tajemný název v sobě skrývá interaktivní muzeum vědy pod správou Přírodovědecké fakulty Palackého univerzity. Milí a ochotní průvodci děti seznámili s historií dobývání Olomouce, všichni měli možnost mimo jiné prohlédnout si model mozku, oka, koryta řeky nebo navštívit digitální planetárium. Velkou výzvou byl trenažér pro kosmonauty, který ale zkusili jen ti odvážnější. Myslím, že výlet byl pestrý, zajímavý a dětem se moc líbil.

Mgr. Markéta Tobolíková

 

 

Ve dnech 5. – 9. října 2015 se na naší škole uskutečnil tradiční sběr starého papíru. Část výtěžku se tradičně odesílá na konto hnutí Stonožka a část putuje na konto  POŠ. Papír sbíráme vždy na jaře a na podzim a letošní podzimní část sběru se opravdu vydařila. Celkem se v kontejnerech shromáždilo 19 870 kg papíru, takže celkový výtěžek činí 27 818 Kč. Nejlepší sběrači z jednotlivých tříd byli oceněni sladkou odměnou a jejich jména s fotografiemi jsou umístěny v přízemí školy. Dětem, rodičům, prarodičům a ostatním, kteří se zapojili do této akce, patří naše velké poděkování.
Nejlepší tři sběrači naší školy z podzimní části sběru: Adéla Kyseláková, Matěj Svoboda, Lukáš Prečan

Mgr. Markéta Tobolíková

 

 

 

Se Stonožkou v Praze - 5.prosince 2014

Stonožka v Praze

 

Hnutí Na vlastních nohou Stonožka  informuje a odměňuje.


Ve školním roce 2014 / 2015 proběhla humanitární sběrová akce na podporu Stonožky s názvem
„Děti pomáhají dětem!“.
Do sběrové akce se zapojily všechny třídy v základní škole v Němčicích nad Hanou, dále i učitelé ZŠ, rodiče žáků, dobrovolní dárci i přátelé Stonožky, kteří se Stonožkou spolupracují celých dvacet pět let!!!


Sběrový týden probíhal od 8. do 11. října 2014 a přinesl následující výsledky:
Výtěžek přepočítaný na koruny:                     29 414 Kč
Odesláno na konto Stonožka:                           9 805 Kč
Pro potřeby žáků zůstalo v základní škole:   19 609 Kč

Jak byli žáci odměněni navíc?
Nejlepší sběrače najdete s fotografiemi  i průběhem soutěže na školní nástěnce TABULE CTI. Dále byli žáci oceněni odměnami ve třídách, pochvalami v žákovských knížkách a navíc, deset nejlepších sběračů jarního a podzimního sběru čeká odměna v podobě výletu do vánoční Prahy v pátek  5.12.2014.
Nejlepší sběrači starého papíru:
jaro 2014 Adéla Kyseláková, Gabriela Klágová, Emílie Klevetová,  Michal Vondráček, Klára Navrátilová 
podzim 2014 Adéla Kyseláková, Gabriela Klágová, Vojtěch Pina ,  Jaromír Václavíček ,  Michal Vysloužil

Připomínám, že se Stonožkou se v roce 2014  němčické děti zapojily do humanitární akce na pomoc syrským uprchlíkům v Jordánsku v Zaatarí. Humanitární sbírka byla předána 10.1.2014 humanitárním pracovníkům a doručena na místo 21.1.2014.. Při jarním sběru byl výtěžek 23  800 Kč. Pro Stonožku bylo odesláno 7 933 Kč. Pro žáky základní školy zůstalo 15 867 Kč.
Celkový výtěžek za rok 2014 byl 53 214 Kč. Pro potřeby žáků zůstalo v ZŠ Němčicích nad Hanou 35 476 Kč, na konto Stonožka bylo odesláno 17 738 Kč.
Chci vyjádřit velké poděkování všem příznivcům humanitárního mírového hnutí Stonožka, kteří se Stonožkou a paní Bělou Gran Jensen pracují již dvacet pět let a i těm, kdo nás letos podpořili.
Děkuji.


Mgr. Alena Řezáčová
 

Stonožka opět v akci


Sběr starého papíru je na základní škole v Němčicích nad Hanou tradicí, která pomáhá. Děti, pomáhají dětem. V letošním, jarním, dubnovém sběru žáci získali celkem 23 800 Kč. Pomáhají a sbírají starý papír žáci, učitelé, rodiče, ale i přátelé školy. Kolik korun se letos odeslalo pro Stonožku? Je to 7 933 Kč. Pro potřeby žáků v Němčicích nad Hanou zůstalo 15 867 Kč. Je to velmi pěkný výsledek naší snahy někomu pomoci. Všichni víme, že se pomáhat má, ale v němčické děti to i dokáží. Děkuji všem, kteří nám k tomuto výsledku pomohli. Také děkuji všem, kteří třídí odpad, protože ví, že to má smysl!!!


Mgr. Alena Řezáčová

 

 

Všichni dobří lidé, kteří jste vyslechli naléhavou výzvu a pomohli!

Stonožka - Sýrie


Děkuji Vám z celého srdce za humanitární podporu syrským uprchlíkům. Děkuji Vám za nezištnou a velice rychlou podporu dětem v Jordánsku. Patříte k příkladným lidem, kteří soucítí s potřebnými. Moc si Vaší pomoci vážím!!! Vaše sbírka byla předána 10.1. 2014.
 S úctou

Mgr. Alena Řezáčová 

 

Vážení učitelé, rodiče, děti, spoluobčané, přátelé Stonožky!

Hnutí Na vlastních nohou Stonožka a Základní škola v Němčicích nad Hanou vyhlašuje  humanitární sbírku na pomoc syrským uprchlíkům v Jordánsku v ZAATARÍ. Naléhavě tyto děti potřebují: ponožky, čepice, rukavice, šály, kdo může darovat svetr  nebo mikinu, případně teplou bundu.
Vše má být vyprané a v igelitových sáčcích.  
Důvodem je současná vlhkost a počasí.
První část sbírky se uskuteční od 16.12. do 20.12.2013, další část sbírky proběhne  od 6. do 9. ledna 2014. Šatstvo do Jordánska dopraví naši vojáci letecky.
Pomozme dětem!!!
Děkujeme Vám.

Nastávající zima zhoršuje už tak těžké životní podmínky uprchlíků ze Sýrie, soustředěných např. v druhém největším uprchlickém táboře na světě v jordánském Zaatarí. Lidé se zde i bez zimy potýkají s drsnými životními podmínkami. V současné době se zde nachází asi 80 tisíc uprchlíků, z toho je skoro polovina dětí. Jejich počet se neustále zvětšuje. Každou noc překročí jordánskou hranici okolo 500 - 700 Syřanů. Mají hlad, jediné v čem ze své země odešli je lehké oblečení, které je před mrazivou vlnou neochrání. V táboře nefunguje centrální vytápění, uprchlíkům, především dětem je zima. Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) dodává Syřanům celty a pokrývky, nicméně děti v táboře by uvítaly i teplé zimní oblečení, kterého se jim nedostává.

Garant projektu: Mgr. Alena Řezáčová 

 

Šedesát STONOŽKOVÝCH výletníků a Řád  Zlaté STONOŽKY 

Stonožka Stonožka Stonožka Stonožka

Dne 6.12.2013 jelo 59 lidí, sběračů starého papíru pro Stonožku na Stonožkový výlet do Prahy za odměnu. Mezi nimi jsme byli i my. Museli jsme vstávat už v pět hodin. Těšili jsme se hodně a moc. Jak asi bude v Praze? Co všechno uvidíme? Neztratíme se? Cesta do Prahy trvala dlouho, asi 3 hodiny. Cesta byla dobrá díky tomu, že paní učitelka zajistila, abychom si mohli pustit v autobusu DVD. Šmoulové byla sice pohádka pro děti, ale byli jsme všichni rádi i za to, protože je některé děti ještě neviděli. A navíc, cesta nám velice rychle utekla.
Když jsme přijeli do Prahy, tak si nás paní učitelka spočítala a šli jsme na Pražský hrad. První skupina s paní učitelkou Řezáčovou a dalšími žáky  byla v katedrále sv. Víta, sv. Vojtěch a sv. Václava na Mikulášské mši pro Stonožku, kterou sloužil Jeho Eminence Dominik Kardinál Duka, OP. Nikoho nepřekvapilo, že paní učitelka Řezáčová dostala ocenění Řád Zlaté stonožky z rukou paní Běly Gran Jensen a Kardinála Duky v Katedrále svatého Víta. Myslíme si, a paní učitelka Alena Řezáčová říkala, že je to vlastně ocenění všech žáků v Němčické škole, ale i učitelů, rodičů a všech přátel Stonožky, kdo nám za dvacet tři let v němčické škole pomohli a že si tohoto ocenění nesmírně váží.  
V katedrále Ondřej Mitana a Jaromír Václavíček předali dary od Města Němčic nad Hanou, což byly perníky a med a také Gabriela Klágová přednesla přímluvu za naši spolužačku.
Dokonce jsme se setkali s paní Bělou Gran Jensen, která nás přivítala a od němčických dětí dostala dáreček, perníkovou chaloupku. Asi se jí moc líbila, protože, řekla, že by takovou nikdy nedokázala sama upéct.
Druhá skupina šla na rozhlednu Petřín, s paní vychovatelkou Hanou Svobodníkovou. Naši skupinu vedl pan ing. Jiří Vosička.
Dále s námi šla paní Matulová a skupinu uzavíraly děti společně s paní Ježkovou.
 Cesta byla středně náročná, ale zvládli to i malé děti. No, já jsem měl co dělat, abych vyšlapal ty schody, které vedou ze spodu na věž. Ale prvňáci to v pohodě vyšlapali. Dál už jsem radši nešel, abych nechytil infarkt. Byl sem červený jako jahoda a ostatní si pochvalovali, jaký krásný výhled měli.
Ti odvážlivci šli ještě dál, až na vrchol věže, já jsem počkal s menšinou dole v teple u svačiny, poté nám paní vychovatelka Hana Svobodníková řekla, že v podzemí domu je výstava Merkur. Tak jsme se tam běželi podívat. Byla to nádhera. Petřín, lokomotiva, Eiffelova věž atd. všechno z Merkuru.
Asi v 1130 h jsme všichni šli do zrcadlového bludiště. No to jsme se smáli, jak vypadáme. Někteří dlouzí, jiní tlustí, malincí či nakřivo atd.
Poté jsme udělali společné foto a sešli dolů k Pražskému hradu. Samozřejmě potom jsme museli nahoru do kopce. Na Hradě, zrovna jsme přišli, když začalo střídání hradní stráže. Začalo sněžit a my všichni, i s druhou skupinou, kde v čele kráčel pan učitel Mgr. Libor Mitana, paní Jurdová a další děti a rodiče jsme se společně objali, při setkání. To bylo radosti.  Urychleně jsme se přesunuli do teploučkého autobusu.
Počkali jsme na první skupinu a jeli jsme do McDonaldu, kde jsme pobyli při společném obědě asi hodinu, nebyl zde skoro nikdo, to jsme si pochutnali. Poté jsme se šli podívat do NTM (Národní Technické Museum).
Tam jsem se teda vyřádil. Lokomotivy to je moje, můj koníček a tam jich bylo dost a dost.
Dále tu byly motocykly, lodě, krasojízda výdobytky techniky, různé možnosti pokusů atd. Dokonce zde byly zastoupené Němčice. Vystavoval zde svoji bezvadnou motorku pan ing. Jaroslav Oulehla. Co myslíte, že se stalo? Vyfotili jsme se u ní.
A taky zde bylo mnoho a mnoho dalších exponátů.
Okolo sedmnácté hodiny jsme ukončili prohlídku a odebrali se k autobusu a jeli domů.
Poslední skupina se ještě stihla podívat na Václavské náměstí a nakoupili si ještě poslední suvenýry, klobásky a hlavně a to je nejdůležitější viděli, vánoční stromeček. To bylo vyprávění po celou cestu v autobusu.
     Pan Tomáš Trunečka, řidič, na nás už čekal v pěkně ve vyhřátém autobusu a bezpečně všechny účastníky zájezdu dovezl až do Němčic nad Hanou. Ten den totiž v České republice řádil uragan. A nám se vůbec nic nestalo!

Rád bych poděkoval: paní Mgr. Aleně Řezáčové, paní Haně Svobodníkové, panu  Ing. Jiřímu Vosičkovi, paní Matulové, manželům Mitanovým, paní Ježkové, Jurdové, Kulhajové a všem dalším rodičům, kteří s námi jeli a moc pěkně si s námi povídali a taky nás hlídali. A také dětem, že se v Praze chovali slušně a ukázněně.

Autor Antonín Kyselák, Spolupracovali Adéla Kyseláková, Dominik Ondrouch

 

Výtěžek ze sběru - podzim 2013 - 23 976 Kč. Pro žáky školy zůstává 15 984, na konto Stonožky bylo odesláno 7 992 Kč.

 

 

 

Kardinál Duka Dominika Duku navštívila Stonožka


Dominik Duka sice oficiálně oslavil své narozeniny na svátek Sv. Vojtěcha, gratulanti se k němu ale hrnou celý týden. Dnes 26.4.2013, v den úředně stanovených 70. narozenin tak v reprezentačních prostorách arcibiskupského paláce přivítal děti z hnutí „Na vlastních nohou – Stonožka.
Kardinál Dominik Duka přivítal děti – které se sjely nejenom i z tak vzdálených koutů České republiky, jako je Velehrad; ale také ze slovenské Staré Turé nebo z Norska – v reprezentačních prostorách pražského arcibiskupského paláce, vyzdobených unikátními rokokovými tapisériemi s motivy z Nového světa. „Ta budova vypadá z venku obrovsky, ale sami vidíte, že by klidně mohla být větší, abychom se sem všichni vešli“, okomentoval pan kardinál hojné zástupy dětí a jejich učitelek, kteří mu přišli pogratulovat. S úsměvem pak dodal, že z větších prostor už může nabídnout jenom katedrálu, ve které by dětem ale zase byla zima.
Taky jsem dostal rákoskou
 V úvodním proslovu pan kardinál poděkoval všem přítomným a poprosil přítomné děti a učitele, aby měli se sebou navzájem trpělivost a vyzval je, aby se dokázali přihlásit nejenom k úspěchům, ale i k tomu, když se něco nepovede. „A to není jednoduché, to znám i z vlastní zkušenosti“, přiznal dětem Dominik Duka s dovětkem, že k nejvzornějším žákům ve škole nikdy nepatřil, a že tedy občas došlo i na rákosku. „Nakonec to tenkrát ani nebolelo, a navíc mi to pomohlo, abych si uvědomil, co se dělat nemá“, zavzpomínal pan kardinál na svá školní léta. „Nakonec to ani není žádné hrdinství, nepřiznat se“, ukončil pan kardinál svou úvahu a podělil se s dětmi a jejich učiteli o jednoduché pravidlo, které nám zanechal Ježíš: „Co chceš, aby jiní nedělali tobě, nedělej ani ty jim. A to je vlastně také nejkratší definice toho, co je to láska“.
 Úvodní slovo pana kardinála:
Děti panu kardinálovi na oplátku zazpívaly a položily mu několik dotazů – jestli papež František vypadá jak František z Assisi, jaký největší dárek pan kardinál kdy dostal. Největší úspěch ale sklidil zdánlivě jednoduchý dotaz pětileté Šarloty: „Jak to vypadá v nebíčku?“ „Když se večer podíváš na hvězdnou oblohu, tak stejně krásné jako ty hvězdy to bude i v nebíčku. A budeme tam se všemi, kteří věří, že Bůh se stal v osobě Ježíše jedním z nás“, nenechal se kardinál Duka zmást prostým, ale z teologického hlediska velice zapeklitým dotazem.
 Kniha, jakou nemají ani na Strahově
 Děti poté začaly panu kardinálovi předávat dárky a roztomilá přáníčka, které na dnešní den vyrobily při vyučování. Největším dárkem pak byla v kůži vyvázaná knížka, seskládaná z několika stovek dětmi vyrobených obrázků, malůvek, veršovánek a říkanek, fotografií a přáníček, mezi nimiž bylo i přání od němčických dětí, žáků školy, přání učitelů i vedení města Němčic nad Hanou – zkrátka všeho, co dětská nápaditost dokáže vymyslet. „Na knize pracovalo několik stovek dětí, a věříme, že takovou knihu žádný biskup nemá“, věnovala prezidentka hnutí, paní Běla Jensen unikátní dárek. „To tedy ne, takovou knihu nemají ani na Strahově“, hbitě kardinál oglosoval neobvyklý dar. Zástupci architektonické školy pak panu kardinálovi předali návrh pergoly, kterou Dominik Duka věnoval domovu Zvíkovecká kytička, v kladenské praktické škole mu zase upekli dort ve tvaru kardinálského klobouku. Pan kardinál také přijal dar od zástupců z Němčic nad Hanou v podobě dárkového koše, jež Jeho Eminenci předal pan místostarosta Němčic nad Hanou ing. Jan Vrána, paní učitelka Mgr. Alena Řezáčová panu kardinálovi poblahopřála jménem všech  učitelů i žáků školy. Na vše dohlédla naše paní ředitelka Mgr. Hana Matušková i paní učitelka Mgr. Milada Krejčová a pozvaní žáci parlamentu školy Jan Kleveta, Kateřina Oulehlová a Karolína Hrubá. O překvapení se také postarali milovníci vojenské historie, kteří se sjeli na Hradčanském náměstí, aby kardinálovi k narozeninám slavnostně zatroubili.
 Iniciátorka hnutí paní Běla Jensen o Stonožce:
Hnutí "Na vlastních nohou" je uznáváno jako zcela dobrovolná humanitární a mírová organizace, v níž děti pomáhají jiným dětem. Bylo založeno roku 1990 Češkou žijící v Norsku paní Bělou Jensen. Iniciátorka hnutí, paní Běla Jensen má jednoduchý cíl: „Chci naučit děti, jak je důležité, aby někomu v životě pomáhaly“ a oceňuje patronát Dominika Duky nad hnutím. “Nedovolila bych si někomu říkat, že musí věřit v Pána Boha. Ale na druhou stranu nikdo nemá právo nakazovat, aby se o něm děti nedozvěděly.“
       Na spolupráci hnutí Stonožka s pražským arcibiskupstvím má také sestra Dominika, která – slovy paní Běly – je tím skutečným článkem, který dělá spolupráci mezi Stonožkou a pražským arcibiskupstvím smysluplnou. „Je to takový náš styčný důstojník“, uzavírá elegantní dáma diskuzi nad setkáním dětí s panem kardinálem.

 

Sběr starého papíru a drobných spotřebičů proběhl 8. až 12. dubna 2013

1. A     1 045 kg

 1. Mekysková Lucie 469 kg
 2. Vosičková Kateřina 131 kg
 3. Zapletalová Lucie 112 kg

1.B      3 704 kg

 1. Šplíchal Matěj 1 800 kg
 2. Šmíd Dominik 425 kg
 3. Kyseláková Adéla 343 kg

2.A      1 555 kg

 1. Svoboda Matěj 403 kg
 2. Gardavská Martina 232 kg
 3. Vránová Alžběta  198 kg

2.B      893 kg

 1. Matulová Adéla 353 kg
 2. Šebestová Valérie 282 kg
 3. Novotný Radovan 165 kg

3.A      441,5 kg

 1. Soldán David 115 kg
 2. Černá Denisa 87,5 kg
 3. Litera Tomáš 82 kg

3.B      1 515 kg

 1. Szabo Lucie 890 kg
 2. Ježek Daniel 264 kg
 3. Vojtek Adam 113 kg

4.A      2 344 kg

 1. Kyselák Martin 524 kg
 2. Klágová Gabriela 511 kg
 3. Masaříková Klára 447 kg

4.B      635 kg

 1. Michal Petroš 291 kg
 2. Hrstková Tereza 219 kg
 3. Šopík Tomáš 55 kg

5. třída             2 722 kg

 1. Horký Jan 610 kg
 2. Šmíd Tomáš 427 kg
 3. Kvapilová Tereza 305 kg

6. třída             1 154kg

 1. Hrubá Karolína 405 kg
 2. Havelka Lukáš 204 kg
 3. Karásek Tomáš 142 kg

7. třída             933 kg

 1. Kvíčalová Zuzana 281 kg
 2. Reiskup Jan 263 kg
 3. Vrána Prokop 154 kg

8.A                  1 331,5 kg

 1. Kyselák Lukáš 281 kg
 2. Šustek Martin 244 kg
 3. Oulehlová Kateřina 226 kg

8.B      673 kg

 1. Kyselák Antonín 375 kg
 2. Dvořák Hynek 104 kg
 3. Kubíček Václav 71 kg

9. třída             822 kg

 1. Štěpánek Petr 13O kg
 2. Ohlídal Pavel 118 kg
 3. Vlach Martin 113 kg

Vítězům blahopřeji!!!!
Výtěžek ve třídách v kg: 19 768 kg. Nasbíráno celkem: 20 730 kg.  Dobrovolní dárci: 962 kg. Výtěžek v korunách: 28 602 Kč.
Pořadí ve třídách:

 1. 1.B                  3 704 kg
 2. 5. třída            2 722 kg
 3. 4.A                  2  344 kg
 4. 2.A                  1 555 kg
 5. 3.B                  1 515 kg
 6. 8.A                  1 331,5 kg
 7. třída                 1 154 kg
 8. 1.A                  1 045 kg
 9. třída                    933 kg
 10. 2.B                     893 kg
 11. 9. třída                822 kg
 12. 8.B                     673 kg
 13. 4.B                     635 kg
 14. 3.A                     441,5 kg

Nejlepší sběrači starého papíru duben 2013:

 1. Matěj Šplíchal        1 800 kg
 2. Lucie Szabo               890 kg
 3. Jan Horký                 610 kg
 4. Martin Kyselák            524 kg
 5. Gabriela Klágová         511 kg
 6. Lucie Mekysková        469 kg
 7. Klára Masaříková        447 kg
 8. Tomáš Šmíd                427 kg
 9. Dominik Šmíd  425 kg
 10. Hrubá Karolína            405 kg
 11. Matěj Svoboda           403 kg
 12. Antonín Kyselák          375 kg
 13. Adéla Matulová           353 kg
 14. Adéla Kyseláková       343 kg

Blahopřeji nejlepším sběračům!!!
Vítězové pojedou na školní Stonožkový výlet do zámku Lešná a do ZOO Lešná 13. května 2013.

Milí žáci,děvčata a chlapci,vážení učitelépřátelé Stonožky,dobrovolní dárci!

Děkuji vám za spolupráci i pomoc při sběru starého papíru. Děkuji všem, kteří přinesli starý papír.
Zvláště děkuji panu školníkovi Františkovi Fidrovi při vážení papíru i sběrovým hlídkám, kteří pomáhali s vážením papíru.  Tyto hlídky byly z osmých a deváté třídy.
Všichni žáci, kteří se do soutěže zapojili, obdrží pochvalu do žákovských knížek a první tři vítězové ve třídě obdrží sladkou odměnu.
Třídní učitelé vyhodnotí pořadí ve třídě.
Připomínám, že dvě třetiny výtěžku zůstanou  pro potřeby žáků naší školy v Němčicích nad Hanou a dál jedna třetina výtěžku poputuje na konto  Stonožka, Hnutí Na vlastních nohou, kde děti pomáhají dětem.
Konečné výsledky v číslech:
Nasbíráno celkem: 20 730 kg.
Absolutní vítěz je Šplíchal Matěj 1800 kg.
Ve třídách zvítězila 1. B s výtěžkem 3 704 kg.
Výtěžek v penězích: 28 602 Kč. Zůstane v ZŠ Němčice nad Hanou: 19 068 Kč. Odesláno na konto Stonožka:  9 534 Kč.
                                                                                             Vážím si Vaší spolupráce i pomoci.
V Němčicích nad Hanou 17. 4. 2O13

                                                                                                                                              
Mgr. Alena Řezáčová

 

Kontejner bude  přistaven u budovy školy. Kdo z občanů má zájem o odvoz papíru od domu, může se obrátí na žáky naší školy nebo na telefon  582 386 579.

1/3 výtěžku bude věnováno na konto Stonožky a
2/3 výtěžku zůstanou pro potřeby žáků naší školy

Za podporu naší akce děkujeme.

Garant projektu: Mgr. Alena Řezáčová

narozeniny kardinála

Stonožka byla opět oceněna

Tentokrát se dostalo němčické škole velké cti. Žáci, učitelé i přátelé Stonožky byli pozváni na oslavu 70. narozenin Jeho Eminence Dominika Duky, která se uskuteční  26.4.2013 v Praze.
Mezi pozvanými nechybí  i paní starostka města Němčic nad Hanou paní Ivana Dvořáková, paní ředitelka základní školy Mgr. Hana Matušková a pan místostarosta města Němčic nad Hanou ing. Jan Vrána, také pan farář z farnosti Němčice nad Hanou Mgr. Tomáš Strogan  a paní učitelka Mgr. Milada Krejčová a žáci školního parlamentu.
Kdo za to může? Přece práce našich dětí, učitelů i všech ostatních, rodičů, prarodičů žáků a přátel němčické školy, kteří již dvacet dva let toto hnutí  - ,, STONOŽKU“ podporují. Ale především, za pozvání k panu kardinálu Dukovi může paní Běla Gran Jensen, která je velkou morální mezinárodní autoritou.
Věřím, že se radujete s námi a nadále Stonožce zachováte přízeň při dalších jejich akcích.

Mgr.Alena Řezáčová, Hnutí Na vlastních nohou  Stonožka

narozeniny kardinála

 

sběr papíru Dvacet nejlepších sběračů papíru - podzim 2012

1
Szabo Lucie 3.B 962 kg
2
Kyselák Martin 4.A 793 kg
3
Masaříková Klára 4.A 686 kg
4
Kvapilová Tereza 5.tř 591 kg
5
Majer Dominik 1.B 567 kg
6
Bulková Eliška 6.tř 415 kg
7
Minařík Pavel 5.tř 357 kg
8
Sklenářová Michaela 4.B 362 kg
9
Kyselák Antonín 8.B 359 kg
10
Kyseláková Adéla 1.B 344 kg
11
Kyseláková Alena 6.tř. 330 kg
12
Hošková Sabina 6.tř. 317 kg
13
Vosičková Kateřina 1.A 265 kg
14
Vosičková Michaela 4.A 252 kg
15
Matulová Adéla 2.B 240 kg
16
Ježek Daniel 3.B 238 kg
17
 Šmíd Tomáš 5.tř. 228 kg
18
Šmíd Dominik 1.B 228 kg
19
Kvíčalová Zuzana 7.tř. 227 kg
20
Reiskup Jan 7.tř. 220 kg

Jak to je se SBĚREM PAPÍRU?

V ZŠ Němčice nad Hanou třídíme a recyklujeme starý papír, chráníme naše lesy, zlepšujeme životní prostředí, zachraňujeme planetu ZEMI!
      Dvacet nejlepších sběračů starého papíru z celé školy pojede v prosinci za odměnu do Prahy na prohlídku předvánoční Prahy. Žáci se setkají s patronkou Stonožky, s paní Bělou Gran Jensen a prohlédnou si pamětihodnosti Prahy. V říjnovém sběru starého papíru se výtěžek vyšplhal k částce
20 388 Kč Z toho na KONTO   STONOŽKA   bylo odesláno 6 796 Kč. V ZŠ Němčice nad Hanou zůstane 13 592 Kč.
Žáci byli odměněni ve třídách nejen sladkou odměnou, ale i pochvalou v žákovských knížkách. Najdete je ve škole na Stonožkové nástěnce.
Děkuji všem sběračům, kteří ve dnech od 8. října do 17. října 2012 „Stonožkovou sběrovou akci“ podpořili, panu školníkovi Fidrovi za pomoc při vážení, žákům i učitelům za kila starého papíru, přátelům Stonožky i dobrovolným dárcům.
Všichni v němčické škole ví,  že se Stonožkou, DĚTI POMÁHAJÍ DĚTEM!!!

 

Výsledky stonožkového sběru 8. - 17.10.2012

1. A

Vosičková Kateřina
Šebestová Magdalena
Mekysková Lucie

256 kg
86,5 kg      507 kg
64 kg

1. B

Majer Dominik
Kyseláková Adéla
Šmíd Dominik

567 kg
344 kg      1 884 kg
228 kg

2.A

Gardavská Martina
Klevetová Emílie
Mitana Ondřej

188 kg
164 kg      970 kg
156 kg

2. B

Matulová Adéla
Šebestová Valerie
Novotný Radovan

240 kg
134 kg       723 kg
85 kg

3. A

Soldán David
Černá Denisa
Litera Tomáš

100 kg
72 kg          345 kg
45 kg

3. B

Szabo Lucie
Ježek Daniel
Kopřiva Maxim

962 kg
238 kg        1 452 kg
72 kg

4. A

Kyselák Martin
Masaříková Klára
Vosičková Michaela

793 kg
686 kg      2 552,5 kg
252 kg

4. B

Sklenářová Michaela
Hrstková Tereza
Petroš Michal

362 kg
155 kg      983 kg
155 kg

5. třída

Kvapilová Tereza
Minařík Pavel
Šmíd Tomáš

591 kg
387 kg     2 489 kg
228 kg

6. třída

Kyseláková Alena
Hošková Sabina
Hrubá Karolína

330 kg
317 kg     1 420 kg
205 kg

7. třída

Kvíčalová Zuzana
Reiskup Jan
Hruška Aleš

227 kg
220 kg        645,5 kg
78 kg

8. A

Klešnilová Leona
Oulehlová Kateřina
Václavíček David

128,5 kg
104,5 kg     774 kg
87 kg

8. B

Kyselák Antonín
Dvořák Hynek
CHalánková Lenka

359 kg
110 kg        617 kg
52 kg

9. třída

Bulková Eliška
Hrdý Adam
Štěpánek Petr

415 kg
210 kg      1866 kg
175,5 kg

Výtěžek v korunách

20 388 Kč

Odestáno na konto Stonožka

  6 796  Kč

Zůstane v ZŠ Němčice nad Hanou

13 592  Kč

Odměny byly rozdány ve třídách třídními učiteli.

Žáci dostali pochvalu za sběr starého papíru do žákovských knížek.

Poděkování   patří    VŠEM,   kteří   sběrovou    akci podpořili!!!

 

Mgr. Alena Řezáčová

Stonožkové hnutí „Na vlastních nohách“ v Němčicích nad Hanou v roce 2012

        Jarními aktivitami se žáci v Němčicích nad Hanou opět přihlásili ke STONOŽCE. V týdnu od 16. do 23. dubna proběhl sběr starého papíru. Sbírali žáci i učitelé, soutěžilo se mezi třídami a jak je v němčické škole zvykem, tuto akci podporují mnoho let rodiče našich žáků, ale i prarodiče a přátelé Stonožky.
         Paní učitelka Alena Řezáčová i pan školník František Fidra nestačili vážit. Velkou oporu i tentokrát měli v sehraném týmu deváťáků, kteří v týmech s vážením také pomohli. Poděkování patří všem, kteří se aktivně zapojili do této aktivity. Víme, že jsme s Bělou Jensen na stejné lodi již 21 let. Tentokrát jsme díky úsilí všech sběračů přispěli na konto Stonožky  částkou 9 535.- korun.  Pro žáky v Němčicích zůstává 19 070 korun. Celkem  jsme získali částku 28 605 Kč.
          Jaká nás čeká odměna navíc za snažení při sběru papíru? Ve všech třídách proběhne vyhodnocení. Nejlepší sběrači budou ohodnoceni. Také pochvala v žákovské knížce stojí za to! A není všem odměnám konec! Deset nejlepších účastníků jarního sběru pojede za odměnu na Stonožkový výlet 29.5.2012. A ještě k rekapitulaci výsledku  podzimního sběru starého papíru: Na Stonožku bylo odesláno 7 280 Kč. Pro žáky v ZŠ Němčice nad Hanou zůstalo 14 560 Kč. Celkem jsme získali částku 21 840 Kč.
       Byl zajištěn Vánoční koncert v Katedrále Svatého Víta, autobus připraven. Ale sami víte, jak vše dopadlo. Žloutenka nám překazila plány. Byl vysloven slib pro podzimní sběrače. Deset nejlepších pojede na výlet. Teď je chvíle, kdy se sliby budou plnit. Deset žáků, nejlepších sběračů podzimního sběru, pojede 29.5.2012 také na STONOŽKOVÝ výlet.

Děkuji Vám všem, kteří jste pomohli dobré věci, za pomoc i spolupráci. Víte, že se Stonožkou děti pomáhají dětem.

V Němčicích nad Hanou             25. dubna 2012                     Mgr. Alena Řezáčová

 

 

 

sběr papíru Rok 2011 a STONOŽKA

 

                 STONOŽKA v Němčické škole pracuje dál! Již 21 let děti pomáhají dětem. V rámci stonožkového týdne jsme se zaměřili při třídění druhotných surovin především na sběr starého papíru.  Dohled nad kvalitou třídění zajistil školní Ekotým. Sbírali jsme i další drobné elektrospotřebiče, baterie, televizory i ledničky.
                A jaký je výsledek? Částka 7 280 Kč pro humanitární mírové hnutí Stonožka -   hnutí Na vlastních nohou.  Pro potřeby žáků školy zůstane částka 14.560 Kč.
Děkujeme všem, kteří naši sběrovou akci podpořili. Žákům od prvních, po devátou třídu, všem rodičům a prarodičům, kteří nám pomohli sběr donést do školy, a též i dobrovolným dárcům, kteří naši školu podporují již mnoho let.

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci v dubnu 2012.

Mgr. Alena Řezáčová

Proč učitelé věnují žákům  mimo  školu svůj volný čas?

divadlov Karlových Varechv Karlových Varech


Hnutí Na vlastních nohou – Stonožka  v Němčicích nad Hanou aktivně pracuje již dvacet jedna let.
V ZŠ Němčice nad Hanou tuto činnost zaštiťuje Mgr. Alena Řezáčová, která žáky, na popud naší patronky paní Běly Gran  Jensen, přihlásila do projektu  „Kriminální divadlo s poučením.“
Nebylo to z počátku tak jednoduché, jak se na konci naší snahy  vystoupit v Chodově u Karlových Varů podařilo.  Co tomu všemu předcházelo?
Je to spolupráce naší základní školy s paní starostkou Ivanou Dvořákovou, která přišla s anotací textu od JUDr. Jarmily Pospíšilové /právnička a zároveň starostka malé obce/.
Režiséři, spolupracující s naším ochotnickým souborem Na Štaci neměli bohužel prostor, a tak paní Dvořáková oslovila člena poroty  na Hanáckém divadelním máji pana Ladislava Vrchovského, který povídku rozpracoval do scénáře.  Ten byl hotov ve druhém květnovém týdnu.
A začala mravenčí, třítýdenní práce s výběrem představitelů postav a nácvikem  hry  s žáky. Tuto práci zajistila  paní učitelka Alena Řezáčová. Kteří  herci hráli?
Žáci: Daniela Kroupová, Kamil Ošmera, Karolína Štěpánková, Vítězslav Mikulčík, Kateřina Domanská, Klára Jemelková, Michaela Vosičková, Vlastimil Adam Palíšek, Tereza Kvapilová, Romana Novotná, Antoním Bartošík, Michal Lenert, Ivana Dvořáková a Alena Řezáčová.
       Protože naše paní starostka Ivana Dvořáková pracuje se Stonožkou několik let, nebylo překvapením, že si s žáky také divadlo zahrála. Děkujeme jí, že si našla ve svém nabitém programu také čas na žáky školy a opravdu její role konečnému výsledku moc pomohla.
Do Chodova jsme vyjeli ve 4.00hodin a je jasné, že cestovní horečka udělala své, někdo byl na nohou již od půl čtvrté. Šťastně jsme po pěti a půl hodinách docestovali na místo, kde nás přivítali pan starosta města Chodova Ing. Josef Hora, místostarosta pan Patrik Pizinger a vedoucí odboru školství, kultury a vnitřních věcí Mgr.  Ivana Sarkányová.
Všechny přítomné v sále malé scény pozdravila  stonožková patronka paní Běla Gran Jensen. Na festivalu Krimifest jsme vystoupili s divadelním kusem „Než dáš ruku do ohně“. Následovala přehlídka soutěžních vystoupení, jež viděli i naši žáci. V konkurenci čtyř protivníků jsme získali zvláštní ocenění a první místo /nutno dodat, že všechny tři soubory se umístily na prvním místě, neboť porota shledala vyrovnaný výkon všech účinkujících/. Všichni naši herci hráli s neskutečným nasazením a jsem moc ráda, že jsem byla u toho. Po vyhodnocení a převzetí cen následoval zasloužený oběd a cesta do Karlových Varů. Prohlídkou kolonády, ochutnáním léčivých pramenů a zmrzliny byla ukončena naše mise v Karlových Varech.
 Pan řidič Jaroslav Zatloukal přivezl děti šťastně a bezpečně do náručí rodičů, kteří netrpělivě čekali na své ratolesti na němčickém náměstí.
Zvláštní poděkování patří našemu doprovodu, který zajistil ozvučení a osvětlení během nácviku i při samotném vystoupení v Chodově. Byli to jmenovitě: ing. Jana Oulehlová, Ladislav Foltýn a místostarosta města ing. Jan Vrána.
Žáci se naučili zase něčemu novému, seznámili se s novými kamarády, poznali na cestách krásy naší vlasti a co je nejcennější, uložili si do své paměti, čemu se vyvarovat na cestě životem, jež plyne z poučení divadelní hry.

Právě pro tyto chvíle věnuji žákům  svůj čas navíc!!!

Mgr. Alena Řezáčová

 

Žáci v Němčicích nad Hanou podpořili Stonožku

Základní škola v Němčicích nad Hanou patří ke Stonožce již dvacet jedna let. Také v letošním dubnovém týdnu proběhl „STONOŽKOVÝ TÝDEN“.
      Do akce se zapojili nejen žáci naší základní školy, nýbrž i učitelé školy, rodiče žáků, ale i  přátelé školy, jež Stonožku v Němčicích nad Hanou podporují po celou dobu jejího působení.
      Na co jsme se letos zaměřili? Není to překvapení. Jako po většinu let, na sběr starého papíru. Sběr proběhl v termínu od 11. do 18. dubna 2011. A letošní výsledek našeho snažení stál za to. Papírem jsme vydělali 30. 478.-Kč.
Kde jsou peníze? 15 239 Kč odešlo na konto Stonožky, kde děti pomáhají dětem  a  15 239 Kč zůstalo  pro potřeby žáků naší školy.
Navíc dvacet jedna žáků dostane v červnu osobní pozvání  od paní Běly Gran Jensen, naší patronky, do Národního divadla v Praze, jako poděkování za práci pro Stonožku.
Bude to pro naši školu velká pocta.

      Děkuji všem žákům, učitelům, rodičům, panu školníkovi Fidrovi i dobrovolným dárcům za podporu naší akce.

Mgr. Alana Řezáčová

 

Němčické děti podpořily stonožkové hnutí

přáníčka

Začalo to pondělkem 11.října, kdy se do školy v Němčicích nad Hanou začaly sjíždět vozíky starého, nepotřebného papíru. Téměř všichni žáci, ale i rodiče, prarodiče dětí ze ZŠ v Němčicích nad Hanou, učitelé i přátelé školy podpořili sběrovou akci na podporu Stonožkového hnutí „Na vlastních nohou.“ Paní učitelka Mgr. Alena Řezáčová spolu s panem školníkem a partou deváťáků  trpělivě vážili  každé kilo papíru až do úterý 19. 10. 2010. A jaký byl výsledek?
       Částka 10 160 KČ pro STONOŽKU byla odeslaná na její konto a jistě podpoří potřebné děti. Vždyť ve Stonožce děti pomáhají dětem!!! Na posilovnu sběrem papíru přispěli částkou 13 000. Kč. Posilovna bude sloužit všem žákům školy.
V rámci projektového týdne vznikla 21.10.2010 tvůrčí dílna   „ Děti malují pro STONOŽKU.“ Ve dvouhodinových blocích dvakrát za sebou se ve čtvrtek vystřídalo celkem 25 žáků. Děti malovaly vánoční přání pro naši patronku paní Bělu Gran Jensen.
Malovalo se s paní učitelkou Mgr. Alenou Řezáčovou a výstupem byla přání, která putovala na prodej. Nejdříve do Prahy a potom je odvezla paní Běla do Norska. Pevně doufáme, že si přáníčka od dětí z Němčic nad Hanou někdo koupí, podobně jako to bylo v uplynulých dvaceti letech, kdy němčické děti malovaly pro Stonožku.

Chci vyjádřit velké poděkování všem, kteří podpořili sběrovou akci i malovali přáníčka.     

             Mgr. Alena Řezáčová

Cena Ď - 24.6.2010

Cena Ď

Byli jsme v Praze - 13.5. 2010

V Praze 1V Praze 2V Praze 3V Praze 4

Výlet do Prahy - odměna za dvacet let s Bělou Jensen

Odměna pro žáky za práci pro Stonožku je nejen dobrý pocit, že pomáháme potřebným dětem. Je to i výlet do hlavního města ČR Prahy.
Pozvala nás, němčické děti, ale i dospělé přátele Stonožky,  paní Běla Gran Jensen.
Takové pozvání se neodmítá. Těšili jsme se celý rok, pracovali jsme podle svých nejlepších schopností  a možností a výsledek stál zato.
Se Stonožkou a s paní Bělou Jensen putujeme časem celých dvacet let. Jsou to již generace němčických dětí, které byli a jsou zapojeni do mírového humanitního hnutí Stonožka. Práce nás stále těší je nám v Němčících nad Hanou ctí i potěšením být u toho!
Tentokrát jsme vyjeli na „Stonožkovou misi“ 13. května 2010 se skupinou čtyřiceti dvou žáků, ve složení od prvňáků po deváťáky, byli to vítězové dubnového sběru papíru. Posilou nám bylo i vedení našeho města Němčic nad Hanou, kdy naši skupinu doprovázela paní starostka Ivana Dvořáková. Z dospělých nás podpořili pan Kyselák, paní Kulhajová, Chludová, Pospíšilová, Šimáková, Reiskupová, což jsou přátelé Stonožky z řad rodičů, prarodičů i příbuzných dětí. Jeli  s námi, aby na vlastní oči viděli, jak Stonožka odměňuje a jak si váží práce všech dětí, které se měli setkat na STONOŽKOVÉM KONCERTU na Julisce v Praze.
Vyrazili jsme časně ráno v 5. 15 hodin. Setkali jsme se na nádraží a než se rodiče stačili rozhlédnout, kdo všechno z dětí i dospělých jede, bylo všech padesát jedna účastníků směr Praha ve vlaku. Nikdo nezaspal, nikdo si nic nezapomněl. Vše proběhlo bez problémů. Přijeli jsme  po čtyřech hodinách, plni očekávání na hlavní nádraží  Praha a vydali jsme se na prohlídku pamětihodností našeho krásného hlavního města.

Královská cesta se vinula přes Václavské náměstí, kolem Muzea a Svatého Víta na Staroměstské náměstí, s prohlídkou Orloje, Staroměstské radnice a sochou Mistra Jana Husa, přes Karlův most, s jeho krásnými starobylými sochami a Věžemi, kolem Čertovky až na Hradčany. Pražský hrad nás přivítal ve dvanáct hodin střídáním stráží, se zvukem trubačů, za pochodu vojska a klapání okovaných bot.Bylo to důstojné a neopakovatelné, zvláště pro ty, kteří byli v matičce Praze poprvé. Někdo, / a my víme kdo /,se dokonce podíval i do prostor Pražského hradu.Cesta prohlídky pokračovala ke katedrále Svatého Víta a dále zpět přes Nerudovu ulici, přes Karlův most, Staroměstské náměstí zpět na Václavák, kde nás čekalo občerstvení i odpočinek.
Po načerpání sil, jsme se vydali zkoumat podzemí Prahy. Někdo jel metrem poprvé, jiní byli cestování metrem znalí. Všichni jsme dorazili do cíle naší cesty přes Dejvice až  k Podbabě. Podbaba je zajímavé místo v Praze, kde je zřícenina, ovšem naše kroky směřovaly Na Julisku. Tam již byla Paní Běla Jensenová, zástupci AČR, zástupci ministerstva obrany ČR, zástupci  policie ČR a přátelé Stonožky. Hlavně na nás čekal Koncert Stonožky pro množství dětí z celé ČR. Naši žáci se setkali se svými oblíbenými herci, zpěváky, setkali se i s žáky z jiných škol, které podporují Stonožku. Navázali nová přátelství a také získali množství podpisů, do knihy, kterou obdrželi od paní Běly Gran Jensen.
Naše setkání skončilo v 17.40 hodin, kdy celá skupina, vedená paní učitelkou Mgr. Alenou Řezáčovou vyrazila na zpáteční cestu.
Pedagogický dozor ještě podpořila paní Mgr. Renáta Žižlavská. Po cestě, jež směřovala k Václavskému náměstí, stačili Stonožkoví výletníci nakoupit suvenýry pro rodiče a kamarády. Na vlakovém nádraží jsme se všichni spočítali a v plném počtu 51 účastníků jsme nasedli do rychlíku směřujícího k Němčicím nad Hanou. Cesta byla veselá, ale teprve během ní se všichni mohli zamyslet nad tím, jak pěkný den se Stonožkou prožili. Ve 23. 00 hodin nás čekalo na nádraží v Němčících nad Hanou plno rodičů. To bylo povídání a vyprávění. Nevěříte? Máte možnost se sami přesvědčit, jen se zeptejte ve škole.
Všem dospělým patří veliký obdiv i dík za to, že byli sehraný týmem podpořili děti na jejich cestě a  při pobytu v Praze. 

Díky Vám všem, dospělým i dětem, žákům němčické školy. Společně jsme mohli prožít krásný Stonožkový den.


Děkuji Vám                                                                      

     Mgr. Alena Řezáčová

          

 

Žáci v Němčících nad Hanou  nezůstávají  sami. Již DVACET LET  pomáhají i jiným dětem. V jarním, dubnovém sběru papíru získali pro Stonožku 11. 440.- Kč…

Dětské humanitární a mírové hnutí STONOŽKA   -  hnutí „Na vlastních nohou“
je uznáváno jako zcela dobrovolná  humanitární a mírová organizace, v níž děti pomáhají jiným dětem. Byla založena roku 1990 Češkou žijící v Norsku paní Bělou Jensen.
V hnutí dnes pracují tisíce dětí a stovky učitelů v českých školách. I na Slovensku, v Norsku, Polsku a i v Kanadě zapustilo své kořeny.
Děti malují vánoční přání, získávají finanční prostředky organizováním Stonožkových týdnů, pořádají sbírky na pomoc potřebným a postiženým dětem v České republice i v jiných zemích.
Stonožkové hnutí má své patrony mezi významnými světovými i českými osobnostmi. V jeho činnosti mu velmi pomáhají Generální štáb AČR, ministerstvo obrany a velitelé a vojáci mírových sborů AČR.
Práce paní Běly Gran Jensen  a jejich Stonožkových dětí byla mnohokrát oceněna.
Hymna STONOŽKY začíná slovy:
„Nezůstávej sám,
když máš pocit,
že tě svět nevnímá,
že kráčíš nocí,
jež se zdá bezedná
a stále nevíš kudy máš se dát,
NEZůSTÁVEJ SÁM!....
Němčické děti ji znají a také reagují, nezůstávají sami, ale připojují se k výzvě paní Běly Jensen a pomáhají ze všech svých sil, kde je potřeba.
Letos se žáci připojili a to jen v krátkosti připomenu, hned několikrát.
Na podzim sběrem papíru, / částka  4 881 Kč/, vánočních přání jsme poslali dvě  plné krabice, v jarním, dubnovém sběru podpořili žáci Stonožku částkou   11 440.- Kč.
Sbírali papír žáci, rodiče, přátelé Stonožky, ale i zcela dobrovolní dárci.
Chci jim při této příležitosti moc poděkovat.
Je pro školu potěšující, že další částka 11 440.-Kč  zůstáva pro potřeby žáků v Němčících nad Hanou, tak jako se to stalo na podzim, kdy jsme sběrem pro školu získali 4 881 Kč     

Každý v Němčících ve škole ví, že Stonožková hymna končí slovy:
„…neotáčej se zády k nám,
zlým náladám se braň a vyhýbej,

za lásku svoji lásku dej a nezůstávej sám!!!“

V Němčících nad Hanou 21. května 2010                                    Mgr. Alena Řezáčová

 

Děvčata a chlapci, přátelé Stonožky….

      Podávám Vám informaci o tom, kam odešly  PASTELKY, které jste věnovali na humanitární akci 13. 5. 2010.
Vybrali jsme jich celkem dva batohy.
Při transportu pastelek do Prahy jsem vezla kromě nich ještě celkem 42 žáků a devět dospělých přátel Stonožky. Ti všichni byli přítomni na stadionu Juliska při předávání našich pastelek vojákovi speciálních mírových sil Lukášovi Kubičkovi, který je s poděkováním přijal. Pastelky poputují spolu s vojáky do Afghánského LOGARU. Popřáli jsme našim vojákům moc štěstí na jejich MISÍCH.
Pastelky určitě udělají tamním dětem radost..

      Chtěla bych vyjádřit veliké poděkování Vám všem, jež jste se vzdali svých pomůcek ve prospěch potřebných dětí.
Svědčí to o tom, že Vám nejsou osudy jiných dětí lhostejné.

     

Děkuji i dobrovolným dárcům z řad dospělých, kteří se k naší humanitární akci připojili

Mgr. Alena Řezáčová

 

 

 

 

Základní škola v Němčicích nad Hanou

děkuje všem dobrovolným dárcům, kteří podpořili sběrovou akci papíru v termínu od 9.  -  16. října 2009 v naší základní škole. Bylo nasbíráno 15 tun papíru a výtěžek byl rovným dílem rozdělen.  
Finanční částka 9 763 Kč byla rozdělena takto: 4 881 Kč bylo odesláno na konto Stonožky a 4 882 Kč zůstalo pro potřeby žáků Základní školy v Němčicích nad Hanou.
Další sběrová akce proběhne v měsíci dubnu 2010.
Na další spolupráci s Vámi se těší

 

Mgr. Alena Řezáčová